Ochrona parkingów przed gradem
Oferujemy kompleksowy system ochrony parkingów zarówno wielkostanowiskowych jak i kompaktowych. Prosimy o kontakt w celu przygotowania oferty dostosowanej do Państwa potrzeb.
Jak chronić przed gradem auta na parkingu?
System ochrony przeciwgradowej to siatka i elementy konstrukcji zamontowane w taki sposób, by w trakcie intensywnego zdarzenia pogodowego zabezpieczyć samochody stojące pod konstrukcją.
Siatka przeciwgradowa to nie jedyny element kompleksowego systemu. Podstawą konstrukcji są słupy stalowe, pale drewniane bądź słupki betonowe. Słupy umieszczone są z reguły co 10m w rzędach, a dystans między rzędami to 5m. Wysokość konstrukcji zależy od potrzeb zgłoszonych przez klienta.
Słupy mogą być umieszczone w ziemi różnymi metodami – wciskane przez koparkę, za pomocą wiertła lub poprzez użycie wibropłyty. Stabilność konstrukcji zapewnia system kotew i odciągów. Następnie na palach rozciągane są druty wzdłuż i w poprzek rzędów i na nich mocowana jest sieć. Kolejnym krokiem przy budowie systemu przeciwgradowego jest spięcie siatki za pomocą odpowiednich klamer, bądź elastycznych cięgien.
Siatka przeciwgradowa - skuteczne zabezpieczenie samochodów przed gradem
Już od dłuższego czasu jesteśmy świadkami zmian klimatycznych. Dekada 2011-2020 była najcieplejszą w historii a globalne ocieplenie rośnie w tempie 0,2 °C na dziesięć lat. U nas skutkuje to przede wszystkim częstszym występowaniem zjawisk atmosferycznych, które mają coraz gwałtowniejszy charakter.
Wydatki które ponosimy na ubezpieczenia mienia są coraz wyższe. Jeden incydent pogodowy w postaci intensywnego opadu gradu na nasz parking może spowodować potężne szkody.
Coraz częściej decydujemy się na postawienie na naszym parkingu konstrukcji przeciwgradowej, gdzie siatka na grad stanowi osłonę i ochronę samochodów.
Przed okresem zimowym siatkę należy rozpiąć i zwiniętą zamocować do drutu znajdującego się nad rzędami. W ten sposób siatka przeciwgradowa pozostaje na konstrukcji.
Konstrukcje przeciwgradowe - etapy realizacji
Ważne by do sporządzenia projektu konstrukcji przeciwgradowej wykorzystać jak najbardziej dokładne dane. Jeżeli zdecydujemy się na współpracę z którąś z firm zajmujących się profesjonalnie budową konstrukcji, warto zwrócić uwagę czy do pomiaru wykorzystano specjalistyczne urządzenia. Szczególnie istotne jest to przy konstrukcji będącej podporą dla sieci przeciwgradowej.
Montaż konstrukcji przeciwgradowej
Montaż konstrukcji, której zadaniem jest rusztowanie dla osłony przeciwgradowej, możemy podzielić na dwa główne etapy. Pierwszy etap to zbudowanie konstrukcji podpierającej, a drugi to założenie i spięcie osłony.
W pierwszym etapie wstawiane są słupy stalowe, pale drewniane bądź słupy betonowe, wkręcane bądź wbijane są kotwy, następuje montaż drutów i odciągów oraz nakładek na słupy. Na tym etapie istotne jest by do tyczenia punktów pod pale i kotwy skorzystać z precyzyjnej metody pomiarowej, najlepiej z wykorzystaniem sprzętu geodezyjnego.
Drugi etap to montaż osłony, którą najczęściej jest siatka przeciwgradowa. Okres budowy konstrukcji przeciwgradowej, w zależności od stopnia komplikacji, może wynieść od 1 do 3 tygodni/ha. Czas realizacji zależy od wybranej metody, wielkości parkingu.
Więcej informacji na temat ochrony parkingów przed gradem znajdziesz w naszych Aktualnościach: Chroń auta na parkingu przed gradem